ان الحسین مصباح الهدى و سفینة النجاة
با قلب بشر، مونس و دمساز حسین است،در خلوت دل محرم و همراز، حسین است. 
قالب وبلاگ
كوفه ، ساكنان خود را به جنبش و تحرك درآورده است و زمین زیر پا مى لرزد. گُردانهایى از سربازان ترسو و بزدل به این سو و آن سو مى دوند... چشمان نامردانى كه سلاح كشتار را حمل مى كنند ناآرام و بیقرار است ... از شهر خارج مى شوند.
((زجر بن قیس )) پانصد سوار را فرماندهى مى كند... به سوى پل ((صرات )) در حركت است . و ((شمر)) با چهار هزار جنگجو خارج مى شود و ((حصین بن نمیر)) با چهارهزار و ((شبث بن ربعى )) با هزار نفر و ((حجار بن ابجر)) با هزار نفر...
و گروه گروه به دنبال یكدیگر... لشكریانى كه در ذلّت مانند اسیران هستند... قلبهاى آنان با حسین است ؛ ولى شمشیرهایشان قلب او را نشانه گرفته است .
مارها و افعى هایى پیچ و تاب مى خورند... به سمت فرات مى خزند و نهر فرات چون مارى افسانه اى در میان شنزارها در حركت است ...
و در كوفه از آسمان ، بارانِ طلا مى بارد و چشمها را خیره مى كند و عقلها را مى رباید و رهبران قبایل در زیر این باران جمع شده اند. آنقدر باریده كه سرهاى آنان زیر طلا پنهان گردیده است و ((ارقط)) اموال و هدایاى فراوانى را تقسیم مى كند. ریسمانها و عصاهایش را مى اندازد و آنان مارها و عقربهایى شده به حركت درمى آیند.
كوفه این پرى روى هرزه گوى به افسون ابن زیاد مى پردازد و حسین را به دست فراموشى سپرده است و با قهقهه مستانه اى مى گوید:
من چرا در كار پادشاهان دخالت كنم ؟
صداى قهقهه ارقط بلند مى شود... صداى خنده اى شیطانى در انتهاى قصر طنین مى افكند... لشكریان او كاروان را محاصره مى كنند... اجازه بازگشت نمى دهند.
- در دست من قرار گرفتى اى حسین !... من اكنون از قله پیروزى بالا مى روم ... بزودى دربان قصر من وارد مى شود و مى گوید: سر فرود آورید. این ابن زیاد فرزند... ابوسفیان ... صخر بن حرب است .
((ابرص ))(23) دهان باز مى كند و چنگ و دندان نشان مى دهد:
- از حسین به چیزى كمتر از گردن گذاردن بر فرمانت مپذیر. او اكنون در سرزمین تو به سر مى برد. كار را بر او سخت بگیر.
ابرص را چه مى شود!... صدایش مانند فش فش افعى است .
خوك از نخل مى خواهد كه سر فرود آورد... و نخل بالنده ، به آسمان عشق مى ورزد وگرنه ایستاده خواهد مرد.
((ارقط))، خوب شطرنج بازى مى كند. سرباز و قلعه هایش را حركت مى دهد... فیل ها و خوك ها و پیاده ها را با رؤ یاى ((گرگان )) جابجا مى كند.
اصول بازى را مى شناسد.
در سمت راست او چوبه هاى دار و طنابهاست . و در سمت چپ او طلاهاى زردى كه عقل را مى رباید و مهره هاى موش صفتى كه از ترس ‍ فرار مى كنند... شمشیرهاى چوبین را حمل مى نمایند... و جیبهاى خود را از طلا و نقره پر مى سازند...
و ارقط كه چهره اش را با پوست مار پوشانده است ، در ((نخیله )) با احتیاط كامل مراقب مهره هاى خود مى باشد... در این جا مردى بازى را درهم مى كوبد... شمشیرش تمام طنابها و عصاهاى وى را مى بلعد... و نیز لشكریان خیالى او را.
((ارقط)) بر سر ((ابرص )) فریاد مى زند:
- براى پسر سعد بنویس : اما بعد، من تو را به سوى حسین نفرستادم كه با او مدارا كنى یا براى او آرزوى سلامتى بنمایى . بنگر، اگر حسین و یارانش فرمان مرا پذیرفتند؛ آنان را به سوى من گسیل دار و در غیر این صورت با آنان جنگ كن تا كشته و قطعه قطعه شوند.
شمر مانند خوكى به سوى رؤ یاهاى بیمارگونه اش حركت مى كند... از او بوى مرگ برمى خیزد. و هزاران قربانى در كاسه خالى چشم او جاى گرفته اند... و از درون او شعله ها و دودها و بوى جسدهاى سوخته برمى خیزد...
نامه را به فرمانده لشكر تسلیم مى كند و در انتظار پاسخ با زیر چشمى به او مى نگرد؛ اما چشم دیگرش مانند چاه عمیقى است كه عنكبوتها در آن تار تنیده اند. مرد هفتاد ساله مى فهمد كه ابرص آمده است تا رؤ یاهاى دیرینه او را بدزدد... رؤ یاهاى زیباى او را كه از زیبایى شهرهاى ((رى )) و ((گرگان )) حكایت مى كند.
- خداوند چهره ات و آنچه را كه آورده اى زشت گرداند. به خدا سوگند حسین تسلیم نمى شود چرا كه روح پدرش در كالبد اوست .
- پس فرماندهى لشكر را به من واگذار.
- خودم فرماندهى را به عهده مى گیرم .
دو كژدم در بیابان به رقابت برخاسته اند... در سینه هاى آن دو، كلاغ و جغد به صدا درآمده اند... آن دو براى رسیدن به زیان آشكار، به رقابت برخاسته اند.
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نویسندگان
لینک های مفید
نظر سنجی
آیا از وبلاگ ما راضی هستین؟


صفحات جانبی
لینک های مفید
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
:: خرید آنلاین شارژ موبایل :://Ashoora.ir|Ashoora-Logo Begins
تماس با مادر این وبلاگ
در كل اینترنت

Code Center

:: خرید آنلاین شارژ موبایل ::

Code Center

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic